od 27.9. do 29. 9.  2024

Jazz Stičišče

Rok prijave do 15. 9. 2024

UDELEŽBA

Seminar poteka 3 dni, od petka popoldan do nedelje zvečer. Udeleženci se lahko prijavijo samo na en instrument oz. k mentorju, s katerim imajo v dopoldanskem času individualne/skupinske ure. V popoldanskem času potekajo combo zasedbe in otroški big band. Vsak večer poteka tudi festivalski program, ki je za udeležence brezplačen.

KJE?

DVOREC BUKOVJE, DRAVOGRAD

Bukovje 13, 2370 Dravograd

 

IZBIRA UDELEŽBA

Za udeležbo na tridnevnem seminarju lahko izbirate med naslednjimi možnostmi:

1. AKTIVNA UDELEŽBA 
– brezplačno (doplačilo za obroke)

2. PASIVNA UDELEŽBA
– Pasivni udeleženci delavnice lahko poslušajo predavanja in vaje brez sodelovanja v pedagoškem procesu. Pasivna udeležba je namenjena učiteljem.)

 

Možnost brezplačne nastanitve

Za udeležence seminarja, ki prihajajo iz bolj oddaljenih krajev je na voljo je brezplačno prenočišče v DVORCU BUKOVJE, DRAVOGRAD (Bukovje 13, 2370 Dravograd).

Prehrana je organizirana s strani Catering Preša. Cenik znaša:

– zajtrk 5 EUR
– kosilo 7,5 EUR
– večerja 5 EUR

Prehrano lahko izberete pri prijavi kot celo ali posamezne menije.

Za dodatne informacije pokličite na tel.:

– pedagoški del seminarja 031 512 585 (Matic)

– organizacijski del seminarja 041 797 472 (Matej)

 

 

KONTAKT

Idejni in umetniški vodja: Matic Črešnik, 031 512 585

Ravnatelj: Matej Švab, 041 797 472

Elektronska pošta: info@glasbenaradlje.si

 

INSTRUMENTI

Udeleženci na trobilih, pihalih, godalih, harmoniki, kitari, električni kitari, kontrabasu ali električnem basu in tolkalih naj svoj instrument prinesejo s sabo.

Za udeležence na klavirju bo za instrument poskrbel organizator.

 

GŠ Slovenj Gradec

GŠ Ravne na Koroškem

GŠ Radlje ob Dravi

ZGŠ Melodija

Harmonika – violina

Spoznajte naše mentorje

BOBNI

Matic Črešnik - bobni

Matic Črešnik, rojen 2. 8. 1992, je svojo glasbeno pot pričel na Glasbeni šoli Ravne na Koroškem pri profesorju Davorinu Jevšnikarju. Tekom glasbenega šolanja je spoznal različne zvrsti glasbe, kot so rock, jazz, funk, tako je začel obiskovati tudi razne glasbene delavnice, kot so Jazzinty, Jazz kamp Kranj, Jazz is Back! v Grožnjanu in razne druge…

PETJE

Maja Bevc - petje

Mentorica za petje, Maja Bevc, je po izobrazbi diplomirana jazz pevka in violinistka. V času študija violine na Akademiji za glasbo v Ljubljani se je udejstvovala kot solistka ter komorna in orkestrska glasbenica …

BAS KITARA

Luka Herman Gaiser - kontrabas - električni bas

Luka Herman Gaiser, jazz kontrabasist in instrumentalni pedagog. Leta 2010 je diplomiral na glasbenem Konservatoriju  v avstrijskem Celovcu iz smeri jazz kontrabas pri prof. Uliju Langthalerju, 2013 pa še iz smeri instrumentalne pedagogike. Izobraževal se je na glasbenih delavnicah pri priznanih glasbenikih kot so David Hazeltine, Peter Washington, Louis Hayes, Barry Harris…

TROBILA

Sandi Štor - trobila

Sandi Štor je nižjo glasbeno šolo dokončal v Piranu, nato pa ga je pot vodila skozi umetniško gimnazijo v Kopru- smer trobenta, na Nizozemsko na Prins Claus Konservatorij, Hanzehooge univerze v Groningenu, kjer je tudi diplomiral kot Jazz glasbenik. Študiral je z velikimi imeni, kot so Alex Sipiagin …

KLAVIR

Tomaž Pačnik - klavir

Tomaž Pačnik je pianist in klaviaturist, ki je leta 2001 v Ljubljani končal Srednjo glasbeno in baletno šolo, C – smer (jazz in zabavna glasba). Z aktivnim glasbenim ustvarjanjem je začel že na začetku devetdesetih, kot član različnih koroških glasbenih zasedb, na prelomu tisočletja pa je svoje delovanje razširil.
V osnovi je najbolj dejaven v različnih zvrsteh jazz-a, z mešanico rock, etno, eksperimentalne ter ambientalne glasbe… 

VIOLINA

Valentin Štante - violina

Valentin Štante je začel igrati violino pri osmih letih. Glasbeno gimnazijo in srednjo glasbeno šolo je zaključil pri profesorju Igorju Ulokinu. Študij violine in viole je nadaljeval na Koroškem deželnem konservatoriju pri profesorju Helfriedu Fistru, kjer je leta 2011 diplomiral z odliko iz pedagoške in koncertne smeri. V času študija v Celovcu se je redno udeleževal solističnih …

PIHALA

Gregor Zver - pihala

Saksofonist in pedagog Gregor Zver, je diplomiral iz koncertne smeri jazz saksofona in instrumentalne pedagogike na deželnem konservatoriju v Celovcu in dokončal podiplomski študij (Master of Arts) na graški univerzi. Deluje kot profesor jazz saksofona in skupinskih teoretičnih predmetov na Konservatoriju za glasbo in balet Maribor …

KITARA

Mihael Hrustelj - kitara

Dobrodošli v svet Mihaela Hrustlja: skladatelja, aranžerja, kitarista, poeta in vokalista. Po rodu Slovenec, trenutno pa živi v Rotterdamu na Nizozemskem, kjer je tudi diplomiral na konservatoriju Codarts. Znan je po svoji unikatnosti mešanjem zvoka kitare z najlonskimi strunami, kitarskim bobnanjem, efekt pedalov, basovske klaviature in svojega glasu. Zaradi teh lastnosti so njegovi bosonogi nastopi prepoznavni in navdušujoči širši publiki po vsem svetu.

HARMONIKA

Borut Mori - harmonika

Borut Mori se z glasbo ukvarja že od otroških let. Prihaja iz Dravograda, kjer je s sedmimi leti pričel z igranjem na mali boben pri Godbi na pihala Ojstrica. Z desetimi leti se je vpisal v glasbeno šolo za harmoniko pri prof. Julijanu Burdziju ter kasneje še za saksofon pri prof. Samu Kolarju…

POZAVNA

Matjaž Kafol - pozavna

Matjaž Kafol se je rodil v Trstu 14. oktobra 1992. Pozavno se je začel učiti leta 2003 na glasbeni šoli v
Komnu pri prof. Simonu Perčiču, ki je bil tudi umetniški vodja tamkajšnjega pihalnega orkestra. Med leti 2008 in 2013 je svoje igranje izpopolnjeval na srednji glasbeni šoli v Kopru pri prof. Albertu Kolblu in prof. Marku Iliču. Kasneje, med leti 2013 in 2017, je obiskoval dodiplomski študij na Akademiji za Glasbo v Ljubljani pri prof. Dušanu Kranjcu …

O seminarju

 

Bom rekel takole: “od IDEJE do IZVEDBE” , to je moto, ki se je porodil v moji glavi za naš seminar kar nekaj mesecev nazaj in ker si Glasbena šola Radlje ob Dravi vsako leto prizadeva, da je prepoznavna v lokalni in širši skupnosti,  smo letos ustanovili prvi jazz seminar in festival za otroke pod imenom Jazz Stičišče. 
Spominjam se, kako smo v otroštvu z ostalimi glasbenimi prijatelji skupaj hodili na poletne glasbene delavnice, kjer smo se izobraževali, prvič igrali v glasbeni skupini (po domače bendu) in ustvarjali glasbo, kot so jo naši idoli, ki smo jih poslušali na CD-jih, mp3 predvajalnikih, kasneje na telefonih. Te občutke, ki smo jih mi takrat doživeli in izkusili, želim prenesti na svoje učence in tudi druge otroke, da spoznajo, da v glasbi ni bistveno samo tisto, kar se naučijo v glasbeni šoli, ampak so ta obzorja veliko širša. Zato sem tudi dal pobudo za ta seminar. Seveda pa upam, da bodo te dni ohranili v najlepših spominih svojega življenja, kot sem jih jaz.
Vsem želim eno lepo doživetje in izkušnjo na seminarju / festivalu in vse dobro brez not.
Matic Črešnik, idejni in umetniški vodja

 

DOSTOPNOST