
Do začetka poletne akademije še
Day(s)
:
Hour(s)
:
Minute(s)
:
Second(s)
ROK PRIJAVE DO 11. 6. 2023
Od 24. do 28. junija 2023
Poletna akademija za flavto 2023
Rok prijave do 11. 6. 2023
Način plačila
Društvo CON FUOCO
TRR: SI56 0245 4026 2458 367
Koda namena: OTHR
Namen plačila: PAFK (ime in priimek)
Prijavnico s potrdilom o plačilu in klavirsko spremljavo pošljite na naslov
Društvo CON FUOCO
Koroška cesta 13, 2360 Radlje ob Dravi
Nastanitev
ZLOŽENKA
prof. dr. Karolina Šantl Zupan
UMETNIŠKI VODJA
Akademija za glasbo univerze v Ljubljani
red. prof. Marina Novak
Gostujoča profesorica
Akademija za glasbo univerze v Zagrebu
Ivan Ferčič, prof.
Klavirska spremljava
Konservatorij za glasbo in balet Maribor
Glasbena delavnica: Igranje flavte in interakcija človeškega telesa.
Nina Fajfar Baša, prof.
Vsebina delavnice: Igranje flavte je interakcija instrumenta in človeškega telesa. Brez telesa ni diha, brez diha ni tona.
Na strokovni delavnici se bomo ukvarjali z razumevanjem in občutenjem diha v svojem telesu. Spoznali bomo vaje, ki predstavljajo preventivo pred nastankom bolečin oziroma poškodb, saj odpravljajo mišično nesorazmerje, ki nastane kot posledica številnih ur igranja
Uvodni koncert Pihalnega seksteta Camerata Academica in Dua Aoide
24. 6. 2023, ob 18.00 Koncertna dvorana v dvorcu Kienhofen – Muta
Ansambel Camerata Academica sestavljajo slovenski glasbeniki, profesorji ljubljanske Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani in člani orkestra Slovenske filharmonije. Zasedba ansambla se spreminja glede na programsko zasnovo posameznih projektov. Na koncertih poustvarjajo dela za različne komorne sestave, ki vključujejo godalne in pihalne instrumente ter izvajajo repertoar iz svetovne in slovenske, starejše in najnovejše literature. Prav raznolikost sestavov omogočajo ansamblu izvajanje širokega repertoarja komorne glasbe. Nastopi sestava Camerata Academica so navdušujoči zaradi celovite programske zasnove, tehnične dovršenosti in muzikalne odličnosti.
Pihalni sekstet v zasedbi flavta, oboa, klarinet, fagot, rog in saksofon ni standardna zasedba. Literatura je izjemno zanimiva, saj zvokovna raznolikost instrumentov omogoča bogato tonsko niansiranje in odpira možnosti intenzivne interpretacije. Glasbena dela temeljijo na sodobnejši literaturi, vendar so pisana v klasičnem slogu. Zasedba omogoča tudi različne manjše kombinacije (pihalni trio, pihalni kvinetet), ki lahko programsko nadgradijo koncertno izvedbo.

Matej Šarc, rojen v Sloveniji, je študiral oboo pri Božu Rogelji na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Študij je nadaljeval pri Heinzu Holligerju na Visoki šoli za glasbo v Freiburgu v Nemčiji, kjer je študij zaključil z odliko. Matej Šarc je veliko nastopal z različnimi komornimi skupinami in kot solist z orkestri v večini evropskih držav ter v ZDA, Kanadi, Avstraliji, na Japonskem in Kitajskem. Za nemško založbo “Da Camera” je posnel koncerte za oboo d‘amore G. Ph. Telemanna, koncerte za oboo T. Albinonija …

Klarinetist in pedagog Jože Kotar živi in dela v Ljubljani, kjer je bil 12 let prvi klarinetist Orkestra Slovenske filharmonije. Trenutno opravlja isto funkcijo v Simfoničnem orkestru RTV Slovenija. Je redni profesor klarineta na Akademiji za glasbo, poučuje pa tudi na Konservatoriju za glasbo in balet v slovenski prestolnici …

Rogist Jože Rošer se je rodil leta 1989 v Slovenj Gradcu. Nižjo glasbeno šolo je obiskoval v Slovenj Gradcu pri profesorju Martinu Šmonu. Izobraževanje je nadaljeval na Srednji glasbeni šoli v Velenju v razredu profesorja Roberta Prednika, ki jo je z maturo uspešno zaključil. Po uspešno opravljenih sprejemnih izpitih se je vpisal na Akademijo za glasbo v Ljubljani …

Miha Rogina, ki ga revija The Sax opisuje kot “najboljšega saksofonista današnje mlade generacije“, je znan po svojih inovativnih interpretacijah glasbenih del. Na najmanj 10 mednarodnih tekmovanjih je osvojil prvo nagrado. Sodeloval je z vodilnimi sodobnimi glasbeniki, med drugim s Pierrom Boulezom in Fabiom Luisijem, ter nastopil na velikih mednarodnih …

Fagotist Zoran Mitev (rojen leta 1962) je končal srednjo glasbeno šolo v svoji domovini Republiki Makedoniji pod mentorstvom profesorja P. Trajkovskega v Skopju. Študij je nadaljeval na Akademiji za glasbo v Ljubljani, kjer je leta 1987 z odliko diplomiral pod mentorstvom prof Božidar Tumpej. Specializacijo je končal na Univerzi za glasbo in upodabljajočo umetnost v Gradcu
(1988-91) pod mentorstvom Rudolfa Frodla in Belle Kovacez …

Dr. Karolina Šantl Zupan je diplomirala in zaključila specialistični študij flavte na Akademiji Glasba v Ljubljani in nadaljevala glasbeno izobraževanje na Visoki šoli za likovno umetnost na Dunaju. Na Akademiji za glasbo Univerze v Ljubljani je zaposlena kot učiteljica flavte in prodekan za znanstvene in umetniške raziskovalne dejavnosti. Je članica komornih zasedb, ki jih sestavljajo priznani slovenski in tuji glasbeniki umetniki, ki nastopajo po vsem svetu.


O poletni akademiji
Poletna šola za flavto je namenjena učencem nižje glasbene šole, dijakom ter študentom, ki si želijo izpopolniti svoje glasbeno znanje. Pouk bo potekal v Glasbeni šoli Radlje ob Dravi, kjer bodo udeleženci imeli tudi možnost vadbe. Prostorske zmogljivosti na glasbeni šoli omogočajo da bo lahko poletno akademijo izvedena po vseh varnostnih normativih, ki jih predpisujejo pravila. Pouk bo potekal individualno. V prostem času bodo imeli udeleženci v sodelovanju s ŠKTM (Javni zavod ŠKTM za šport, kulturo, turizem in mladino Radlje ob Dravi) različne aktivnosti za sprostitev in zabavo, zato je priporočeno, da s seboj vzamejo primerno opremo. Aktivnosti bodo prilagojene pravilom, ki zadoščajo varnostnim ukrepom preprečitve širjenja virusa COVID 19.
Prispevek za izobraževanje, v katerega so vključeni tudi stroški bivanja in prehrane, znaša 330 €.